top of page
Image by Prince Abid

Warsztaty REAPER

Piękny dźwięk jest naszą pasją i lubimy nią zarażać innych!

Dlaczego Reaper?

Reaper, program do produkcji muzyki typu DAW amerykańskiej firmy Cockos, jest obecnie jednym z najtańszych, wszechstronnych i najlepszych narzędzi do produkcji muzyki w każdym stylu.

Program instaluje się i uruchamia niezwykle szybko. Plik instalacyjny zajmuje około 10 MB, a po instalacji Reaper zabiera niecałe 100 MB.   

Program posiada wszystkie funkcje najbardziej rozbudowanych programów takich jak Fruity Loops, Cubase, Logic AudioPro Tools, czy Cakewalk Sonar, a przy tym jest elastyczny i szybki w działaniu. Znakomicie działa na laptopach, a nawet może być uruchamiany z pendrive'wów! Jeśli ktoś lubi pracować w programach takich jak Ableton Live to szybko znajdzie wiele analogii do Reapera. Fruity Loops działa znakomicie jako wtyczka w Reaperze, tak więc nie musimy rezygnować z tego programu, aby rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne o nowe funkcje dostępne w Reaperze. Reaper doskonale nadaje się do tworzenia nowoczesnych stylów muzyki, takich jak Club, Techno, House czy Hip Hop\Rap. Style te tworzy się bardzo często w oparciu o sekwencery krokowe, loopy oraz algorytmy zmiany tempa. Reaper posiada świetne algorytmy dopasowywania loopów do tempa projektu, tworzenie nawet bardzo rozbudowanych projektów opartych na loopach, a 64-ro bitowy silnik miksujący programu zapewnia znakomite, profesjonalne brzmienie. Reaper obsługuje wtyczki VST oraz DX, wliczając w to oczywiście wirtualne instrumenty. Program jest wyposażony w znakomity system przeglądania sampli i loopów zwany Media Explorer. Pozwala on na szybki wybór potrzebnego loopu czy efektu, filtrowanie ich wg. nazwy i doskonałą nawigację po wszystkich posiadanych zasobach loopów czy sampli.

 

Warsztaty Reapera obejmują wszystkie tematy związane z produkcją muzyki, takie jak jak nagrywanie, miksowanie czy mastering. Lekcje pozwalają opanować program w krótkim czasie, wykorzystać jego możliwości z bardzo dużą korzyścią dla produkowanej przez siebie muzyki. Reaper jest programem, z którym warto się związać i poznać go dogłębnie!

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, średniozaawansowanych i  zaawansowanych. Pracujemy na konkretnym materiale muzycznym omawiając różne aspekty miksów w wielu stylach. Pokazujemy zaawansowane zastosowanie automatyki, sendów, łańcuchów efektów, a każdy z uczestników ma możliwość zadawania pytań i praktycznego nauczenia się całego szeregu nowych umiejętności, które zdecydowanie poprawią jakość tworzonej przez niego muzyki.

 

Reaper stosuje się również do masteringu. Podczas warsztatów masteringowych omawiamy nie tylko samą istotę masteringu, ale jak najlepiej skonfigurować Reapera do tego zadania.  Sprawna obsługa samego programu to tylko wstęp do profesjonalnego masteringu. Warsztat uczy, jak prawidłowo podchodzić do tego wymagającego zadania i nie popełniać błędów.

Program warsztatów:

  • Warsztaty skrócone: godzinne i  sześciogodzinne dopasowane do indywidualnych potrzeb kursantów (zobacz: strona główna)

  • Warsztat jednodniowy (początkujący)

9:00 - zapoznanie z programem: historia firmy, kolejne wersje rozwojowe, odzew, jaki wzbudził Reaper po pojawieniu się w społeczności komputerowej produkcji muzyki

9:30 - instalacja: wybór odpowiedniego dysku i folderu, wybór folderów na zasoby takie jak loopy, pliki midi, pojedyncze sample

10:00 - konfiguracja wstępna programu, omówienie podstawowych opcji w ustawieniach

10:30 - zapoznanie z interfacem i podstawowymi oknami, z którymi będziemy pracować

11:30 - zapoznanie z typowymi komendami za pomocą myszki i klawiatury i sposobem, w jaki Reaper reaguje na te polecenia

12:00 - obsługa podstawowych funkcji za pomocą klawiatury, takich jak start\stop, przewijanie, rozszerzanie i zwężanie widoku, przeskok do pozycji startowej

12:30 -13:00 przerwa na lunch

13:00 - podstawy nagrywania w Reaperze: tworzenie nowej ścieżki, uzbrajanie jej przed zapisem i konfiguracja wejść

14:00 - użycie wbudowanych efektów VST, podstawy tworzenia wysyłki SEND.

15:00 - 16:00 - podstawy importu nowych plików, zapis i konsolidacja projektu, rendering końcowy

16:00 -17:00 - pytania i odpowiedzi

Cena Warsztatu 700 zł

  • Warsztat jednodniowy (średnio zaawansowani)

9:00 - edycja tracków - szybkie cięcie, przesuwanie, powielanie elementów i crossfady. Szybka nawigacja i zmiana widoków w projekcie przy pomocy myszki lub klawiatury.

10:30 - zaawansowane techniki zmiany tempa

11:30 - edytor komend klawiaturowych Action List. Ponieważ płynne opanowanie programu jest bardzo ważne w sprawnym tworzeniu muzyki warto poświęcić sporo uwagi temu edytorowi. Tutaj możemy skonfigurować ulubione skróty klawiaturowe, dopasować je do swoich upodobań i nawyków a także zapisywać i importować gotowe ustawienia. Odpowiednie opanowanie skrótów klawiaturowych niezwykle przyśpiesza pracę z Reaperem.

12:30-13:00 przerwa na lunch

13:00 - automatyka ścieżek oraz pluginów. Różne sposoby jej edycji

14:00 - nagrywanie i edycja midi

16:00 - 17:00 - pytania i odpowiedzi

Cena Warsztatu 840 zł 

  • Warsztat jednodniowy (zaawansowani)

9:00 - zaawansowane funkcje miksera Reapera

10:30 - automatyka: edycja obwiedni automatyki

11:30 - automatyka: różne sposoby wprowadzania danych

12:30 -13:00 przerwa na lunch

13:00 - historia - wykorzystanie funkcji redo

14:30 - korygowanie drobnych wad rytmicznych oraz wad intonacji np. wokalu

16:00 -17:00 - pytania i odpowiedzi

Cena Warsztatu 910 zł

  • Warsztaty dwudniowe (początkujacy)

Dzień pierwszy jest taki sam jak dla Warsztatu jednodniowego. Podczas drugiego dnia Warsztatu dowiecie się, jak kontynuować pracę z Reaperem, poznacie jego bardziej zaawansowane funkcje takie jak automatyka czy edycja skrótów klawiaturowych. Oto program Warsztatu:

9:00 - grid i snapping. Ustawianie optymalnej rozdzielczości dla pracy zarówno z muzyką techno i rap,
jak i z muzyką rockową.

10:30 - jak stosować zaznaczenia i markery w projektach Reapera.

12:30 -13:00 przerwa na lunch

13:00 - Docker, czyli używanie zakładek w oknie miksera oraz ustawianie przezroczystego widoku dla miksera.

14:00 - Fady i crossfady na ścieżkach. Więcej o nagrywaniu: submiksy, stems, punch-in.

15:00 - Tworzenie grup i organizacja projektu.

16:00 - 17:00 - pytania i odpowiedzi  

Cena Warsztatu 1260 zł

  

  • Warsztaty dwudniowe (średnio zaawansowani)

Program pierwszego dnia Warsztatu jest taki sam jak dla Warsztatu jednodniowego. Program dnia drugiego wygląda następująco:

9:00 - zestawy okien.

10:00 - właściwości elementu, edytory zewnętrzne.

11:00 - kwantyzacja midi i audio, grooves

12:30 -13:00 przerwa na lunch

13:00 - łańcuchy komend

14:00 - parameter modulation

15:00 - mapowanie tempa

16:00 -17:00 - pytania i odpowiedzi

Cena Warsztatu 1330 zł​

  • Warsztat dwudniowy (zaawansowani)

Program dnia 1 jest taki jak dla Warsztatu jednodniowego. Dodatkowo podczas drugiego dnia poznamy:

9:00 - zaawansowane funkcje midi

10:30 - zaawansowane techniki miksowania. Kolejność efektów w łańcuchach insert. Jak stosować sendy, aby poprawić brzmienie ścieżek.

11:30 - tworzenie sendów dla instrumentów VST o wielu wyjściach

12:30 -13:00 przerwa na lunch

13:00 - użycie instrumentów vst w zaawansowanych produkcjach

14:30 - podstawy masteringu w Reaperze

16:00 -17:00 - pytania i odpowiedzi

Cena Warsztatu 1400 zł

Zapisz się na kurs tutaj

Kontakt

Numer telefonu: 506 231 373

E-mail: G.D.D.warsztaty@gmail.com

Uwaga: 

Zapisując się na warsztaty branżowe niezbędne jest podanie swojego imienia, nazwiska, nazwy usługi i adresu e-mail. Zajęcia rozpoczną się po zatwierdzeniu przez nas terminu spotkania i odbiorze datku. 

bottom of page