top of page
Nuty

Warsztaty TEORIA MUZYKI

Piękny dźwięk jest naszą pasją i lubimy nią zarażać innych!

Dlaczego Teoria muzyki?

Każdy z nas doświadczył chwil, kiedy podobał mu się jakiś utwór muzyczny, czy piosenka. Jednak tylko nieliczni wiedzą dlaczego. I w tym tkwi tajemnica. Teoria muzyki to nie tylko nazwa przedmiotu szkolnego, czy akademickiego. Teoria muzyki pozwala  nazwać podstawowe zjawiska muzyczne, a tym samym przenieść "dźwięki z papieru" na konkretne brzmienia instrumentów i na odwrót.  Nie trzeba ukończyć szkoły muzycznej i grać na jakimś instrumencie. Ważne, aby wiedzieć, co chce się osiągnąć w muzyce, a w innych pracach pomoże już odpowiednie oprogramowanie. Muzyka jest jednym z najwspanialszych

tworzyw kreacji. Z zaledwie dwunastu dźwięków można skomponować nieskończoną ilość dowolnych kompozycji. Poznając podstawowe zasady da się zrozumieć nie tylko kompozycję muzyczną w elementarnym zakresie, ale opanować  posługiwanie się tekstem muzycznym w dowolny sposób. Dźwięki nut można zamienić na tzw. zdarzenia midi lub zlecić komuś wykonanie danej kompozycji. Oczywiście, nic nie zastąpi gruntownego wykształcenia muzycznego. Ale czy w muzyce tylko o to chodzi? Z pewnością nie i warto się o tym przekonać. 

 

Dla kogo przeznaczone są warsztaty z Teorii muzyki?

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dźwiękiem, jak również wszystkich tych, którzy chcieliby utrwalić wiedzę z jakiegoś zakresu tematycznego.

Drogi Słuchaczu!

Jeśli czujesz, że chciałbyś zająć się muzyką, rozpocznij swoją nową podróż z nami. Kto wie, może z czasem odkryjesz w sobie wielki talent? Nie wszyscy muzycy i kompozytorzy w historii ukończyli szkoły muzyczne, a publiczność ich wielbiła. Wszystko przed Tobą! 

Zacznij swoją historię na nowo i zapisz się już teraz na pierwsze spotkanie.   Ustalimy czego potrzebujesz i jak możemy Ci pomóc. Reszta zależy już od Ciebie.

Poniżej znajduje się lista bardzo ogólnych zagadnień z przedmiotu. Jeżeli interesuje Cię poszerzenie pracy z jakiegoś zakresu, dostosujemy spotkania do Ciebie. Zapraszamy!

Program warsztatów:​

 1. Podstawowe znaki graficzne w muzyce - wartości nut, pauz, rodzaje kluczy muzycznych oraz sposoby zapisu w nutach i edytorze nutowym na komputerze.

2. Elementy dzieła muzycznego - wprowadzenie.

3. Omówienie poszczególnych elementów muzycznych, jakimi są:

 

rytm

tempo

metrum

agogika

melodia

harmonia

dynamika

artykulacja

frazowanie

struktura formalna

kolorystyka dźwiękowa

Zapisz się na kurs tutaj

Kontakt

Numer telefonu: 506 231 373

E-mail: G.D.D.warsztaty@gmail.com

Uwaga: 

Zapisując się na warsztaty branżowe niezbędne jest podanie swojego imienia, nazwiska, nazwy usługi i adresu e-mail. Zajęcia rozpoczną się po zatwierdzeniu przez nas terminu spotkania i odbiorze datku. 

bottom of page